Kosz na pranie

0
210
kosz na pranie
kosz na pranie

Kosz na pranie to konieczny element wyposażenia każdej łazienki. Przede wszystkim pełni on rolę praktyczną, jako pojemnik na ubrania czekające na pranie. Przez wielu uznawany jest za przedmiot, który raczej szpeci niż zdobi łazienkę, ale wcale nie musi tak być. Kosz może być także ozdobą dopasowaną do całości aranżacji, albo przynajmniej detalem nie rzucającym się w oczy. Czym kierować się przy wyborze kosza na pranie? Z jakich materiałów są wykonywane te produkty?

Jakie elementy brać pod uwagę przy wyborze pojemnika na pranie?

Materiał wykonania

Decyduje o trwałości, wyglądzie i niekiedy stylu kosza na pranie. Od niego zależy również cena produktu.

Plastikowy kosz na pranie

Jego niewątpliwym atutem jest niska cena. Taki kosz o sporej pojemności można kupić już 30 złotych. Wiele kolorów i form do wyboru pozwala dopasować produkt do stylu i kolorystyki łazienki. Współczesne kosze plastikowe są estetyczne i eleganckie. Nie wyglądają tandetnie. Ponadto bardzo dobrze się czyszczą. Warto kupić kosz ażurowy, by dobrze przepuszczał powietrze.

Kosz wiklinowy na pranie

Pasuje do klasycznych łazienek, a także tych w klimacie eko czy retro. Pomalowany na biało będzie wspaniale uzupełniał łazienkę w stylu prowansalskim, ale także nowoczesnym. Wiklina jest ponadczasowa i dobrze znosi wilgoć. Można ją czyścić wilgotną szmatką z odrobiną łagodnego detergentu. Posłuży co najmniej kilka lat.

Bambusowy kosz na pranie

Bambus to także materiał ekologiczny, dobrze nadający się do wilgotnych pomieszczeń. Kosz wykonany z jego użyciem będzie nie tylko funkcjonalny ale również oryginalny. Idealnie dopełnia łazienki z elementami drewna i roślin.

Drewniany kosz na pranie

Drewno to niezbyt częsty wybór, jeżeli chodzi o wykonanie kosza na pranie, ale bardzo dobrze sprawdzi się w łazienkach skandynawskich czy klasycznych. Produkt musi być jednak wykonany z drewna odpornego na wilgoć, na przykład egzotycznego. Taki kosz jest elegancki i stabilny. Na pewno przetrwa wiele lat. Jest to inwestycja droższa niż pozostałe, ale warta swojej ceny.

Kosz na pranie z tkaniny

Może być składany na stelażu lub po prostu w formie grubszego worka, który umieszcza się w łazience. Zazwyczaj takie kosze nie posiadają pokrywy górnej, co może być pewną wadą. Wiele z takich produktów można uprać w pralce lub czyścić mokrą szmatką z mikroby. Tego rodzaju kasze są tanie więc nawet jeśli się zniszczą, łatwo o ich wymianę. Pasują do łazienek nowoczesnych i awangardowych.

Rozwiązania funkcjonalne

Kosz na pranie do zabudowy

Zazwyczaj jest umieszczony w szafce łazienkowej. Wystarczy tylko otworzyć jej   dolne drzwiczki i wrzucić brudne ubrania do znajdujące się tam pojemnika. Dzięki temu kosza nie widać, ale stanowi to także oszczędność miejsca. To rozwiązanie dla estetów i minimalistów. Elementów wyposażenia mniej atrakcyjnych, w tym wypadku kosza na pranie, nie będzie po prostu widać.

Narożny kosz na pranie

To doskonałe rozwiązanie do małych łazienek. Może być on wykonany z różnych materiałów ale chyba najłatwiej spotkać w sprzedaży taki kosz z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Bogata jest także kolorystyka, pozwalająca ożywić łazienkę lub sprawić, że kosz nie będzie się rzucał w oczy.

Składany kosz na pranie

Zazwyczaj jest wykonany z tkaniny i czasami umieszczony na łatwym do złożenia stelażu. Można go użyć w razie potrzeby, a kiedy jest zbędny po prostu złożyć i schować, ponieważ zajmuje mało miejsca.

Kosz na pranie na kółkach

To wygodna opcja, ponieważ nawet wypełniony praniem kosz można przesunąć w inną część łazienki. Istnieje też możliwość “wędrowania” z koszem przez mieszkanie, w celu pozbierania brudnych ubrań z wszystkich pomieszczeń, bez konieczności przenoszenia ciężkiego kosza. Taki obowiązek można powierzyć nawet dziecku

Dwukomorowy kosz na pranie

Pozwala już momencie wrzucania brudnych ubrań, segregować je kolorystycznie. Komory można także przeznaczyć na umieszczenie w nich ubrań poszczególnych członków rodziny. Przeznaczony raczej do większych łazienek, ponieważ dwie komory to także większe wymiary kosza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here